پایان نامه رشته ادبیات-بررسی چهره‎ي سعدي در آينه‏ هاي موج‎دار

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

محسن قائمی در مقاله‌ای با عنوان «بازخوانی فرمالیستی شعر مگر از مجموعه‌ی شعر رنگ از رخ تمام قلم‌ها پریده است.» به بررسی عناصر و اجزای شعر و ارتباط بین آن‌ها در ساختمان کلی اثر پرداخته و می­گوید: «بن مایه‌ی این شعر سپید«ایجاد و القای امید، برای مبارزه در راه رهایی» است. این شعر کوتاه به چهار بند تقسیم می‌شود که در هر کدام از بندها، اجزای شعر از دیدگاه فرمالیستی بررسی می‌شود و پس از تقسیم این شعر به چهار بخش و بررسی هر یک از این بخش‌ها از نظر ابعاد و روند در شعر به این نتیجه می‌رسد که اجزای این شعر کاملاً با اهداف و روند آن مطابقت داشته و  عنوان می‌کند که کوتاهی طول و عرض شعر مجال دراز گویی را نمی‌دهد. این بی‌حوصلگی در شعر کاملاً مشهود است. مفاهیم مورد اشاره در این شعر از دید نویسنده‌ی مقاله شامل: امید، تردید موقت و اطمینان است.» ( قائمی،1389: 65-63).
2-13- گلستان (بازنويسي)، انتشارات اهل قلم، تهران،1382
معرفی  اثر:
این کتاب با همکاری سازمان ملی جوانان و مؤسسه‌ی فرهنگی اهل قلم در 152 صفحه با 3000 نسخه در سال 1382 به چاپ رسیده است که در 2بخش بازنویسی و فراهم شده است: بخش اول مقدمه و بخش دوم دیباچه که همان هشت باب گلستان سعدی را شامل می‌شود. در مقدمه به زندگی و افکار و آثار سعدی پرداخته شده است و در بخش دوم هشت باب گلستان به صورت تلخیص برای استفاده‌ی جوانان تنظیم شده است که بر این اساس ملاک اصلی گزینش سادگی، آموزندگی و جذابیت بوده است. (کتاب حاضر:12)
سعدی گلستان را در بهار سال 656 هجری نگاشته است، این کتاب از همان آغاز نگارش تا به امروز همواره در فرهنگ مردم ایران، از کتاب‌های شیرین و خواستنی بوده است. هدف این نوشته ایجاد ارتباط بین گلستان سعدی و جوانان بوده و بنابر این از ساده نویسی بهره       گرفته شده است. هم چنین سعی شده است به بازنویسی متن گلستان پرداخته نشود           تا خواننده بی‌واسطه با متن گلستان روبرو شود. رویکرد مؤلف در این کتاب ساده کردن کلمات سنگین گلستان برای فهم و درک مخاطب بوده است. (همان:22)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو