دانلود پایان نامه ارشد-تحلیل آرايه‎هاي ادبي

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

کتاب شامل یک مقدمه و دو بخش (مقاله و کتاب‌ها) می‌باشد و بعد از آن پیوست‌ها، فهرست مقاله‌ها، فهرست کتاب‌ها، فهرست پدیدآورندگان و کتاب نامه آورده شده است. در این کتاب به‌ تاریخچه‌ی خیام‌پژوهی در حوزه‌ی مقاله‌نویسی و کتاب‌نویسی اشاره شده‌ است و پس از آن که خیام‌پژوهی را به دو دوره پیش از 1300 و پس از آن تقسیم کرده‌اند، به گزارشی از وضعیت خیام‌پژوهی بین سال‌های‌ 1380 تا 1300 پرداخته‌اندو با ارائه‌ی جداول و نمودارها، نتایج فهمیدنی‌ و پذیرفتنی‌ای‌ را از خیام‌پژوهی در این دوره ارائه کرده‌اند. برهمین اساس در دهه‌ی چهارم (1321 تا 1340) مقاله نویسی درباره خیام رشد کیفی چندانی نسبت به قبل از آن نداشته ولی در دهه‌ی پنجم (1341 تا 1350) و ششم (1351 تا 1360) رشد نسبتاً خوبی در تعداد و تنوع مقالات منتشر شده بوجود آمده‌ است.(کتاب حاضر:9)
پدیدآورندگان کتاب دلایل این رشد را چنین برمی‌شمارند: 1.آماده شدن بیشتر فضای خیام‌پژوهی، با مقالات و کتاب‌هایی‌ که در دهه‌های گذشته به چاپ رسیده، و آشنایی بیشتر خیام دوستان با پژوهش‌هایی که در داخل و خارج از ایران در این باره انجام گرفته بود: 2.چاپ کتاب‌های ارزشمند در این دوره،کتاب‌هایی مانند «نادره ایام، حکیم عمر خیام»، نوشته‌ی اسماعیل یکانی(1342)، «دمی با خیام»، نوشته‌ی علی دشتی(1344)،«خیامی نامه»، نوشته‌ی جلال الدین همایی‌ (1346)، «منظومه خیام‌وار فیتز جرالد»، نوشته‌ی مسعود فرزاد(1348 )، و «خیام‌شناسی»، نوشته‌ی محمد مهدی فولادوند(1348)، چنین می‌نماید که‌ تنوع مطالب مطرح شده در این کتاب‌ها، به ویژه کتاب‌های نادره‌ی ایام، عمر خیام، و دمی با خیام، در برانگیختن پژوهش‌گران و خیام دوستان‌ برای نوشتن مقاله با موضوع‌های متنوع بی‌تأثیر نبوده باشد.(همان:11)
در دهه‌ی هفتم(1361 تا 1370) رشد کیفی جریان خیام پژوهی ادامه نیافته است. شاید تعطیلی دانشگاه‌ها و جنگ هشت ساله در این موضوع بی تأثیر نبوده است. در دهه ی هشتم (1371 تا 1380) کارنامه‌ی خیام پژوهی پربار می شود. در این دهه 174 مقاله و گزارش درباره‌ی خیام به چاپ رسیده است.(همان:13)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو