بررسی اثر چهره‎ي سعدي در آينه‏ هاي موج‎دار-پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

فصل «سخن حافظ» بیش از 300 صفحه از کتاب را شامل شده است. (از صفحه­ی 291 تا 605). در این فصل نیز مدخل­های جالبی دیده می­شود، هم‌چون:
ابداع و نوآوری ،ادوارشعری و تاریخچه­ی سرایش، انسجام و ارتباط طولی و عمودی، دخالت در اشعار حافظ، مدح، موسیقی و اصطلاحات موسیقی و مدخل‌های دیگر.
فصل پایانی جلد اول، با عنوان «موارد دیگر» نام­گذاری شده است. در این فصل نیز مدخل­های شایسته­ی توجه فراوان است؛ این مدخل­ها عبارتند از: آثار هنري در پيوند با حافظ، انتقاد از حافظ، اوضاع اجتماعي – سياسي عصر حافظ، (آيين، رسوم و سنن جنگ‌ها، خانقاه‌ها، دين و مذهب، زاهدان، زاهدنمايان، شيراز عصر حافظ، صوفيان، صوفي‌نمايان و فرق تصوف، فرمانروايان، موارد كلي)، بناي حافظيه (آثار هنري، اجزاي بنا، تأثيرگذاران در بناي حافظيه، تصويرهاي آرامگاه، سنگ قبر، قبور در آرامگاه، معماري، منابع معرفي آرامگاه)، پیشنهادهايي درباره‌ي مطالعات و تحقيقات حافظ‌پژوهي در آينده، درباره‌ي حافظ و .. .(همان،ج1: 778-15)
جلد دوم کتاب راهنمای موضوعی حافظ شناسی در حجمی حدود 1200 صفحه به «سروده‌های بررسی‌ شده یا مورد استناد» اختصاص یافته است. در این جلد از کتاب سروده‌هایی از حافظ که در کتاب‌های مورد نظر بررسی شده‌اند در 9 بخش دسته بندی شده­اند (بیت، ترکیب بند و ترجیع بند، رباعی، غزل، قصیده، قطعه، مثنوی، مخمس و مصراع) و به هر یک مدخلی اختصاص داده شده است. هر یک از این مدخل­های 9 گانه نیز دارای مدخل­های  فرعی­تر هستند (اختلاف نسخه، استقبال، انتساب به حافظ، تأثیرپذیری و تأثیرگذاری، تضمین، سرچشمه­ی الهام و عامل سرایش، شرح، همانندی و نظیره گویی). در ذیل هر یک از این مدخل­ها ابیات مورد نظر به ترتیب الفبایی فهرست شده اند و نشانی کتاب­ها در زیر هر کدام از آن­ها آمده است.
یکی از اقدامات ارزشمند در این کتاب ایجاد ارجاعات گوناگون است. با توجه به این که این کتاب یک مرجع بنیادی و یک فرهنگ موضوعی است، وجود ارجاعات مختلف، کمک شایانی به مراجعه کننده می­کند. (همان،ج2: 1808-783)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو