بررسی کارنامه ی تحلیلی پژوهی-دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

کتاب «فرهنگ نامه‌ی جانوران در ادب پارسی» با همه‌ی امتیازاتی که دارد کاستی‌های اندکی نیز به آن راه یافته است که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌شود:
1-با آن که متن کتاب با دقت، درنگ و مطالعه‌ی گسترده فراهم آمده، مقدمه‌ی کتاب، متأسفانه، شتاب زده نگاشته شده و از اشکالات نگارشی، ویرایشی و غلط‌های چاپی در امان نمانده است.
2-در مواردی ویژه، اگر مطابق داده‌های آماری جدول‌ها‌یی تنظیم می‌شد، راه برای بعضی مقایسه‌ها گشوده می‌شد و امکان بررسی دقیق‌تر فراهم می‌گشت.
3-از عنوان کتاب چنین بر می‌آید که این فرهنگ نامه مربوط به ادبیات فارسی در همه‌ی دوران باشد. اما منابع  کتاب شامل متونی‌ست که تا سده‌ی ششم نگاشته شده است و آثار پس از آن در این کتاب بررسی نشده است.(همان:15)
3-12- تحليل رنگ در سروده‌هاي سهراب سپهري، (مشترك با مصطفي صديقي) مجله‌ي دانشكده‌ي ادبيات و علوم انساني دانشگاه باهنر كرمان، دوره‌ي جديد، شماره 13، (پياپي 10)، بهار 1382
چکیده:
رنگ از دیرباز، همواره به گونه‌های مختلف روان، باور و درون آدمی را باز تابیده است. از طریق شناخت رنگ‌ها و چگونگی کاربرد آن‌ها در آثار هنری، می‌توان گوشه‌هایی از شخصیت هنرمند را باز شناخت. در سروده‌های شاعران ایرانی، رنگ جلوه‌های گوناگون دارد و در شعر کسانی چون سهراب سپهری که شعر و نقاشی را در کنار هم تجربه کرده‌اند؛ این عنصر، بیشتر خواننده را به بررسی فرا می‌خواند. در این مقاله، کارکرد رنگ‌ها در «هشت کتاب» سپهری، به ترتیب زمان سرایش، به طور کامل بررسی شده و نشان می‌دهد که سیر ذهنی شاعر در شور و احساسات رمانتیک و سطحی، کم‌کم به سوی نوعی عرفان درونی، گرایش پیدا کرده است و از بیرون راهی به درون می‌جوید، با رنگ‌ها و کاربرد آن‌ها از جهت کمی و نیز استفاده از چرخش‌های معنایی در رنگ‌ها حمایت می‌شود. یعنی در کنار سیر ذهنی و تغییر و تحول درونی شاعر، حرکت در رنگ‌ها نیز مشاهده می‌شود.(مقاله‌ی حاضر:61)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو