دانلود پایان نامه ارشد-بررسی کارنامه ی تحلیلی نیما پژوهی

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

داستان وامق و عذرا و روايت حسيني، مجله‎ي علوم اجتماعي و انساني دانشگاه شيراز، دوره‌ي هفدهم، شماره ی‌2،پیاپی34، بهار 1381
چکیده:
داستان عاشقانه‌ی وامق و عذرا در ادب فارسي، به گونه‎هاي مختلف گزارش شده است. بنياد اين داستان را برخي يوناني، برخي ايراني و بعضي عربي گمان كرده‌اند. گزارش‎هاي عنصري و طرسوسي قديم‏ترين گزارش‏هايي است كه از داستان وامق وعذرا در زبان فارسي برجاي مانده است. در گزارش حسيني شيرازي براي نخستين بار داستان « وامق و عذرا» و داستان عاشقانه‌ی «سعاد و سلمي» در هم آميخته است.
در این مقاله پس ازمعرفی داستان وامق و عذرا به سه موضوع: «بازشناسی و بررسی عناصر مشترک داستان وامق و عذرا در روایت‌های مختلف»، «گزارشی کوتاه از نه روایت بر جای مانده از داستان وامق و عذرا» و «بررسی ویژگی‌های روایت حسینی شیرازی از داستان وامق و عذرا و تفاوت آن با روایت‌های دیگر» پرداخته شده است. (مقاله‌ی حاضر:2)


 
3-7- بحران مخاطب و شعر امروز ايران، مجله ی شعر،بهار1382
چکیده:
شعر امروز ايران و نقد آن دچار سردرگمي غريبي شده است. بخشي از اين آشفتگي در پيوند با مخاطبان امروز شعر است. اين بحران در دو بخش مهمي از شعر امروز ايران به سادگي قابل دريافت است. كه از دو زاويه‌ی مخالف مي‌توان آن را نگريست:
الف: اشتياق طبقه‌هاي گوناگون مردم ايران به شعر و شاعري و افزايش عرضه و تقاضا در اين بازار، موجب افزايش توليد شعر شده است. در نگاه نخست، اين پديده، پديده‌اي خوشايند به نظر مي‌رسد. اما در همين بازار شلوغ پسند شعر، خود شعر، بيش از هرچيز ديگر دچار بحران شده است. بيشتر مخاطبان عمومي، دريافت مناسبي از شعر، به عنوان يك اثر هنري ندارند. اينان از شعر دريافت‌ها، مطالبات و توقعاتي دارند كه حاصل نهايي آن كنار زدن عصاره‌ی هنري شعر و راضي بودن به مضامين سياسي، اجتماعي، عرفاني، اخلاقي و … است. اين خوانندگان و شنوندگان، گويندگاني را مي‌پسندند كه مطابق سليقه و دريافت آن‌ها شعر بسازند. شعري كه بتواند از نظر سياسي يا اجتماعي يا اخلاقي يا مانند آن، آن‌ها را راضي كند. از آن سوي ديگر هم بسياري از شاعران امروز، نگران از دست دادن همين مخاطبان عمومي هستند و دغدغه ی  حفظ چنين مخاطباني، روز به روز، بخش مهمي از شعر ما را از نظر عنصر اساسي، يعني عنصر هنري لاغر و ضعيف  مي‌كند.(مقاله‌ی حاضر:12)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو