پایان نامه ارشد-بررسی کارنامه ی تحلیلی نیما پژوهی

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

ب: گونه اي ديگر از شعر امروز ايران به دنبال شرايط تازه جهاني و پديد آمدن نظريه‌هاي نوين ادبي، بدون توجه به شرايط اجتماعي و فرهنگي ايران، آفريده مي‌شود.در هم شكستن برخي از اصول مدرنيته و پديدار شدن نظريه‌هاي پسامدرينيسم در دهه‌هاي اخير، بخشي از شعر پيشرو غرب را نيز زير تأثير خود درآورد. و گونه‌هاي ديگر از شعر در آن جا پديد آمد كه نموداري از شرايط اجتماعي جامعه‌ی غرب است. اشتياق برخي از شاعران جوان ما به نوجويي و نوآوري در شعر امروز ايران تا به حدي است كه آن‌ها را به پيروي و تقليد ساده انگارانه‌ی نظريه‌هاي نوين ادبي غرب واداشته و موجب پديدآمدن گونه‌اي از شعر فارسي در دهه‌ی اخير شده است. هر چند اين گونه از شعر، امكانات تازه اي را  بويژه در حوزه‌ی  زبان- در شعر فارسي يادآوري مي‌كند و اين امكانات پيشنهادي در نهايت به تازه شدن شعر امروز كمك شاياني مي‌كند، اما بي‌توجهي به شرايط اجتماعي و فرهنگي ايران و مخاطب ستيزي بخشي از اين سروده‌ها، آن‌ها را با بحراني ديگر مواجه ساخته است.(همان:13)
3-8- بيان هنري در نهجالبلاغه، و تو لبخند مي‌زدي (مجموعه مقالات درباره‌ي حضرت علي (ع) به كوشش صابر امامي)، سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، 1382.
چکیده:

بدون اغراق، پس از قرآن کریم که کلام وحی است، نهج البلاغه بهترین کتاب زندگی و زیباترین و شیواترین نثر عربی است.ارزش والای این اثر، هنگامی آشکارتر می‌شود که به یاد داشته باشیم: امیرالمومنین علی (ع) هرگز به دنبال «صنعت سازی‌های کلامی» برای آرایش سخن نیست، بلکه او همواره مستغرق در معناست و حقایقی والا را از عامل معنا، ناگریز در لباسی از واژه‌ها به جلوه درآورده است و بدین گونه است که هرگز «معنی» فدای «لفظ» نمی‌شود و آرایش کلامی، پرده بر جلوه‌های معنایی نمی‌کشد و آن را فرو نمی‌پوشاند. حضرت علی (ع) در نهج البلاغه گفته‌های آسمانی خویش را با آرایه‌های ادبی چنان آراسته است که هر اهل ذوقی را بر می‌انگیزد و با اعجاز کلامش جان و روح خواننده را تسخیر می‌کند و تا ژرفای وجود او نفوذ می‌کند و این ویژگی از ساده‌ترین گونه‌های ادبی تا پیچیده‌ترین و هنری‌ترین انواع آن در کلام او رخ می‌نماید.(مقاله‌ی حاضر:115)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو