پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با نگرش بر فقه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه

تکه ای از متن پایان نامه :

دستگیر شده فعال در زمینه هرزه نگاری در فضای سایبر پخش شده بود)اینجرائمبهطورچشمگیریدرحالافزایشاست.

بنابر آمار چاپ گردیده ایران همانند بسیاری از کشورها ، یک نفر از هر دوازده نفر نوجوانی که دراینترنت با او چت می کنند قرار ملاقات میگذارند و اغلب قرار ملاقات هایی که پس از گفتگو در اینترنت با چت روم ها گذاشته میشود بدون اطلاع والدین می باشد.

یکی از موارد شایع بهره گیری از ایمیل نیز برای هرزه نگاری به طور خاص و جرائم جنسی به طور عام می باشد معمولاً تصاویر مستهجن از طریق ایمیل ارسال می شوند خواه بین مجرمان اصلی ، خواه از سوی تهیه کنندگان ، برای  مشتریان اینگونه عکس ها و…. در عین حال از ایمیل برای ارسال تصویرهای هرزه نگاری جهت ایذاء و  اذیت دیگران به ویژه زنان و کودکان بهره گیری  می گردد و البته یادمان نرود که هرزه نگاری در فضای  سایبر برعکس هرزه نگاری کلاسیک مرسوم شامل صوت ، تصویر و نوشته مستهجن می باشد.

از ایمیل برای اغوا و تحریک کردن دیگران و برای مقاصد جنسی نیز بهره گیری میشود معمولاً کودکان یا نوجوانان را تشویق به دیدن یا تهیه  چنین تصاویری از خود یا دوستانشان می کنند و حتی پاداش مالی برای این کارها تعیین می کنند.

گاه ازطریق ایمیل برای باندهای مجرمانه هرزه نگاری  عضو گیری میکنند یا افراد را تشویق به گرفتن فیلم های حاوی چنین تصاویر ی میکنند و نیز به خاطر داشته باشیم رفتن به سایت های مضر ، دادن ایمیل به آنها وگذر واژه و یا رمز و….. موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و معضلات بعدی نیز میشود.

با وجود همه مباحثی که تا کنون درمورد ی اینترنت و پیامدهای بهره گیری ازآن براخلاق کاربران مطرح شده می باشد هنوز به درستی نمی توان تصویر روشنی در این خصوص مشاهده نمود.

روان شناسان و متخصصان علوم رفتاری اغلب توجه خود را بر جنبه های منفی اینترنت معطوف می نماید این بیشتر به آن جهت می باشد که این دسته  از افراد انسانها را در قالب سوژه های مطالعاتی خود در نظر میگیرند  و به علت اضمحلال فراینده ی بنیان های خانوادگی و ارزشهای انسانی در جوامع غربی تأثیر مخرب اینترنت بیشتر از تأثیر سازندگی آن مورد عنایت محققان واقع شده می باشد بارزترین مصداق به علاوه رویکردها میتوان به اقداماتی از این قبیل اشاره نمود ، تعبیه ی عناصری در جستجو گرها که توسط والدین قابل کنترل باشد اقدامات داوطلبانه ی صنایع و شرکتها برای وضع استاندارها ،نصب برچسب های هشدار دهنده و بهره گیری از فناوری لازم برای ارائه مطالب با در نظر داشتن سن مخاطبان از آنجایی که بهره گیری از چنین فناوری  در ابعاد گسترده هزینه زیادی در بر دارد.لذا پژوهش درمورد ی تاثیر فناوری ، تصفیه و مسدود کردن محتوای نامناسب ضروری به نظر می رسد.

 هرزه نگاری و جرم انگاری آن در حقوق ایران با توجه بر فقه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

بستن منو