دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

در کتاب‌های تاريخ و جغرافيای ايران که در سده چهارم و هفتم نوشته شده‌اند از گويش‌ها و لهجه‌های ايرانی ياد شده است اما بررسی پيشينه‌ی گويش شناسی علمی در ايران امر ديگری است که مقصود از آن تحقيقات و پژوهش‌های گويش شناسی است که از نخستين سال‌های قرن حاظر در ايران توسط ايرانيان صورت گرفته است. در ايران افرادی چون محمد مقدم، صادق کيا،پرويز ناتل خانلری و منصور اختياراز نخستين افرادی بودنند که برای بررسی‌های گويشی طرح‌هايی ارائه دادند ( البته ايران شناسان غربی در اين کار پيش قدم بوده اند).

نخستين پيشکسوتان ايرانی در زمينه‌ی گويش شناسی محمد مقدم،صادق کيا،پرويز ناتل خانلری و منصور اختيار بودند که محمد مقدم کتابی درمورد گويش‌های وفس، آشتيان، کهک تفرش و آمره و همچنين گويش چادر نشينان زند است، بيان کرد. محمد مقدم کتاب ديگری درباره گويش، با عنوان چند گفتار درباره گويش‌های ايرانی، دارد.

دکتر صادق کيا از ديگر پيشکسوتان گويش شناسی است. هم به اعتبار نشريات و آثارش و هم به اعتبار فعاليت‌های او در جمع آوری گويش‌ها در اداره فرهنگ عامه و نيز گسترش پيشبرد ارتقای گويش شناسی در فرهنگستان زبان، نخستين مقاله‌ی او در ايران بوده، در‌باره‌ی واژه‌های محلی در متون قديمی بود. کار بزرگ کيا واژه نامه‌ی طبری است که در ايران منتشر شده است. علاوه براين پژوهشگران، پژوهشگران ديگری نيز در زمينه گويش شناسی فعاليت کرده‌اند که برخی از آن‌ها عبارت اند از : احمد اقتداری،مسعود پوررياحی، احمد تفضلی، چراغعلی اعظمی، حميد ايزد پناه، علی نقی بهروری، جمال رضايی، حسن رضايی باغ بيدی، رضا زمريان، جمال ژيان،يحيا ذکا، احمد سميعی، گيتی شکری، محمد امين طوسی، عبدالعلی کارنگ، کريم کشاورز، ايران کلباسی، محمد مکرمی، ماهيار نوابی  و احسان يار شاطر (قريب1381: 473-484).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. آيا تصریف فعل در گویش انارکی با تصریف فعل در فارسی یکسان است؟
  2. آيا تصریفاسم در گويش انارکی باتصریف اسمدر فارسی مطابقت دارد؟
  3. آيا تصریفصفت در گويش انارکی با تصریفصفت در فارسی يکسان است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی