شعر معاصر، تصويرگر لحظه هاي خوب زندگي-دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر (سهراب سپهری،شهریار،محمدرضاشفیعی کدکنی، قیصرامین پور)

قسمتی از متن پایان نامه : 

مهربانم! چنانچه آهنگی از آهنگهای آسمی و عارفانه را گوش دهید، چنان لذتی در شما به وجود می آید که تصویری بر آن متصور نیست. و چنان عشق و محبت به همه انسانها در شما می جوشد که عاشقانه به همه خدمت می کنید.
آدمی فراتر و بالاتر از آنچه هست که در تصور و ذهنش می گنجد زیرا تراوشات اندیشه و تفکرات انسان خداگونه رمز عاشقانه و عارفانه ای است که فراتر از نگاههایی می باشد که به جهان پیرامون خود دارد و تمام اعضای بدنش ذکر خدا را می گوید و از این دنیای خاکی واهمه و ترس ندارد و از طاق لاجوردی نقشی از شگفتی در آیینه ذهن دارد. و از صدای پرنده مرغ عشق وجودش چنان سرمست و شاد می شود که اضطراب و پریشانی از داشتن ها و نداشتن های این جهان خاکی حتی بر پر و بال پروازش غباری و گردی نمی نشیند. او غم و شادی را مشیت الهی می داند، چون انسان خدا شناس و عاشق در پرواز عقاب گونه خود زخارف این دنیای مادیگرایی را به منزله خاری میان چشم و تماشای اشیا می داند.
انسان شیعه خداشناس و عارف میان خوشه و خورشید، یعنی بین نور و روشنایی و حاصل و کشته حیات خوب نهیب داس بی صدای خدا را می شنود که اورا به وظیفه خود آگاه می سازد.
انسان آگاه معنی کاملک« اهدنا الصراط المستقیم، صراط الذین انعمت الیهم» را از صمیم قلب می داند و باور قلبی دارد که راه مستقیم راهی است که انسان شیعه را به سعادت و خوش بختی برساند. منظور حضرت علی (ع) است. چون هدف خداوند از خلقت انسان سعادت و کمال و آرامش و خوشبختی همه مخلوفات عالم به ویژه انسان می باشد. بنابراین باید برای رسیدن به کمال الهی، عشق و دوستی و محبت را سر لوحه زندگی قرار داد.
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
 

  • بهره مندی هرکدام از شاعران در زمینه تشیع و شیعه چگونه است؟
  • جایگاه ائمه اطهار و بحث انتظار و مهدویت در آثار آنان چگونه است؟
  • چگونه به ارزش شخصیت شیعه در آثار این شاعران می شود پی برد؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :جایگاه تشیع در آثار چهار شاعر معاصر (سهراب سپهری،شهریار،محمدرضاشفیعی کدکنی، قیصرامین پور)

بستن منو