دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات-بررسی حالات شخصیت های موجود در سووشون

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
جامعه شناسی شخصیت زن در آثار سیمین دانشور ( سووشون و جزیره سرگردانی )

قسمتی از متن پایان نامه :

یکی از دغدغه های فکری دانشور مسئله فحشا است . زنانی به خاطر فقر و برای به دست آوردن پول بیشتر به دامن فحشا می افتند و همۀ آن ها منزوی و افسرده می شوند .
سودابه هندی در سووشون زن رقاصۀ طنازی است که گر چه زیبایی زیادی ندارد ، اما بزرگان شهر را به زانو در می آورد . با آن ها رابطه دارد ، ولی ازدواج نمی کند و می گوید که به این شکل راحت تر است . از ندامت و پشیمانی سودابه هندی چیزی در داستان نقل نمی شود .
5 – زن و مشارکت در امور سیاسی 
زنان در این دو رمان ارزش های نمونه پذیرفته شده جامعه را مورد پرسش قرار می دهند این زنان ارزش های دنیای مردانه را با تردید می نگرند. هر دو رمان خانم دانشور مضمونی سیاسی ، اجتماعی دارد و زنان رمان ها دارای تفکر سیاسی هستند. مسئله زنان و فعالیت‏های سیاسی آنان از دوره بیداری و عصر مشروطیت، شتاب بیشتری پیدا می‏کند و به تدریج، ادبیات سیاسی زنان، که در گذشته‏های دور کم‏رنگ بود، پایه‏گذاری می‏شود و شاخ و برگ می‏گیرد و جایگاه واقعی خود را به دست می‏آورد. در کنار زنان فعّال سیاسی، تعداد بانوان عرصه آفرینش‏های ادبی ـ هنری رو به فزونی می‏نهد و اندیشه‏های نو، که کمتر در متون گذشته، زنان وجود داشتند، متولّد می‏گردند. افکاری همچون وحدتِ ملت، قدرت و آرامش میهن، دوری از جنگ، بدی، نامردمی‏ها و بیان واقعیت‏های ملموس جامعه همراه با طنز و انتقاد، به نثر حالتی دگرگونه می‏دهند(عبدالعلی دستغیب ،305).

چنانکه رویدادهای مثبت و منفی سده‏ی اخیر از وقایع جنبش مشروطه گرفته تا سقوط نظام سلطنتی و رویدادهای پس از این سقوط، بازتاب یافته است. سووشون در سطح سیاسی از رویدادهای چند ساله‏ی پس از شهریور ماه 1320 استان فارس سخن می‏گوید. این سال‏ها،سال‏های سختی بود،خشکسالی،قحطی و بیماری آمد،عشایر سر به شورش‏ برداشتند،

سوالات یا اهداف این پایان نامه :
 
1 – مهم ترين درونمايه هاي اين دو رمان چيست و چگونه ميتوان پيوند معنايي بين رمان هاي سيمين دانشور( سووشون و جزيرة سرگرداني) برقرار كرد؟
2 – رابطه این دو اثر سیمین دانشور و مسائل اجتماعی دیگر چگونه تبیین می شود؟
3 – شخصیت های زن موجود در سووشون وجزیره سرگردانی دارای چه نوع حالات ، روحیات و افکاری هستند و چه عواملی باعث دگرگونی شخصیت آنها می گردد؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه جامعه شناسی شخصیت زن در آثار سیمین دانشور ( سووشون و جزیره سرگردانی )

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه جامعه شناسی شخصیت زن در آثار سیمین دانشور ( سووشون و جزیره سرگردانی )

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :جامعه شناسی شخصیت زن در آثار سیمین دانشور ( سووشون و جزیره سرگردانی )

بستن منو