دانلود پایان نامه

ن يافت مي شود.
فروشگاه كناري Starhill كه فروشگاهي با اجناس از بهترين و معتبرترين شركت هاي بين المللي است كه همانند فروشگاه Lot 10 مديريت مي شود . اين فروشگاه اجناس مجلل را با تزئيناتي خاص ارائه مي دهد در اين فروشگاه مي توانيد بهترين مارك هاي ساعت، جواهر، لباس و كالاهاي چرمي را پيدا كنيد. چلچراغ هاي بزرگي كه از سقف آويزان شده و چشم اندازي كه از مغازه ها بالاتر در طبقه پايين مي بينيد باعث جذب بيشتر شما مي شود.

تصوير2-5(مجتمع هاي خريد Lot 10 و Starhill،ژاپن)
2-8- فروشگاه هاي Pavilion
اين فروشگاه تازه تاسيس ترين فروشگاه كوالالامپور است كه در منطقه Bukit Bintang واقع شده است و به سبك اروپايي با ديوار هاي بلند خاكستري تزئين شده است يك فروشگاه 7 طبقه كه بيش از 37/1 ميليون متر مربع وسعت دارد و انواع مغازه ها و كالاها در آن يافت مي شود.

تصوير2-6(فروشگاه هاي Pavilion ،تازه تاسيس ترين فروشگاه كوالالامپور)
يكي از فروشگاه هاي مجلل كه كف آن با سنگ مرمر و با ستون هاي سنگي مستحكمي تزئين شده است . طبقه پايين آن سالن بزرگي براي استراحت و غذا وجود دارد كه در آن انواع غذاهاي بين الملل و محلي يافت مي شود . در بدو ورود به اين فروشگاه ها كافي شاپ بسيار زيبايي قرار دارد و با ورود به محيط آن شما احساس مي كنيد به ساختماني در قرن بيستم اروپا وارد شده ايد.
2-9- مجتمع تجاري One Utama
اين فروشگاه يكي از بزرگترين و معرفترين مراكز خريد بندر Utama است كه از دو بخش متصل به هم ساخته شده است و هر كدام در يك خيابان اصلي قرار دارد . اين مجتمع رويهم رفته 5 ميليوم متر مربع وسعت دارد و در هر كدام 600مغازه وجود دارد كه در آن لباس هاي مد روز ، تجهيزات الكترونيكي ، حيوانات خانگي ، knick-knacks و ديگر كالاها يافت مي شود .

تصوير2-7(مجتمع تجاري One Utama يكي از بزرگترين و معرفترين مراكز خريد بندر Utama است)
اين بازار از چندين بخش عمده تشكيل شده است و در بخشي از رستوران و كافه تريا قرار گرفته است و در بخش ديگر سينما ، سالن بولينگ ، سالن آواز، صخره نوردي در سالن قرار دارد.
به علت اينكه اين بازار خيلي بزرگ است شما خود را براي پياده روي آماده كنيد البته سراسر اين بازار مغازه هايي ديدني است كه شما هرگز از پياده روي خسته نمي شويد.
2-10- مجتمع تجاري Sunway Pyramid
مركز تجاري Sunway Pyramid‌ در منطقه Petaling Jaya واقع شده است در زماني كه اين بنا ساخته شد يكي از بزرگترينم مراكز تجاري زمان خود محسوب مي شد و بيش از 5/2 ميليون متر مربع وسعت دارد كه بيش از
350 مغازه در آن قرار دارد كه كالاهايي مانند لباس هاي مد روز، كفش، جواهر ، ساعت ، ابزار آلات موسيقي و تصويري ، كادويي، كتاب و تجهيزات الكترونيكي را مي توان در آن پيدا كرد.
از نظر امكانات سرگرم كننده Sunway Pyramid يكي از بهترين بازار هاي كوالالامپور است و در آن مي توان زمين اسكي روي يخ اشاره كرد كه هنوز هم طرفداران بسيار زيادي دارد. علاوه بر آن اين مركز خريد به 48 مسير بولينگ ، كافه تريا، بار ، سالن سينما و … مجهز است.

تصوير2-8 (مجتمع تجاري Sunway Pyramid ،كوالالامپور)
در طول شب بسياري از جوانان در اين مركز جمع شده و از سرگرمي هاي آن لذت مي برند.
از ديگر مراكز خريد در محله چيني ها
در كنار خيابان Petaling دو مركز تجاري خريد ديگر نيز وجود دارد كه فاصله بسيار كمي با محله چيني ها دارد . بازار Seni كه بازار مركزي هم ناميده مي شود مكاني است كه در آن مي توان صنايع دستي ، سوغات تهيه كرد . در سمت ديگر Kota Raya قرار گرفته كه شامل مغازه هاي قديمي كوالالامپور است كه در سالهاي اخير تغييرات وسيعي داشته است.
2-11- بازار Seni
اين بازار يك مركز فرهنگي است كه به صنايع دستي مالزي اختصاص يافته است و در آن از تمامي نژادها كالا يافت مي شود.اين مركز تجاري در فاصله نزديكي از خيابان Petaling قرار گرفته است و در مسير جاده اصلي Tun Tan Cheng Lock قرار گرفته است.
بازديدكنندگاني كه از طريق ايستگاه LRT به بازار Pasar Seni مي آيند اول بايد از بازار مركزي عبور كنند.اين مركز تجاري در سال 1928 تاسيس شده است و يكي از بزرگترين بازار هاي فروش كوالالامپور به ويژه ماهي و گوشت قبل از اينكه به وسيله دولت به بازار ها مركزي فرستاده شود است . امروزه، بازار مركزي با اينكه اصل خريد خود را بر روي مواد اوليه خوراكي قرار داده است اما هنوز هم كالاهاي فرهنگي در آن يافت مي شود.

تصوير2-9 (بازار Seni)
اين بازار از چند طبقه درست شده است كه در قسمت صنايع دستي در ايالت ها مختلف مالزي مانند ندارد.
برخي از كالاهايي كه در اين بازار ممكن است يافت شود شامل ابريشم، قلابدوزي، سبدهاي با چوب خيزران ، انواع كالاهاي چوبي، ظروف برنجي ، و ديگر كالاها و حتي لباسها و ظروف فلزي كه بر روي آن نقش هاي زيبا حكاكي شده است.
در اين بازار برخي از مغازه ها به فروش بازي هاي كامپيوتري، آلات مكانيكي مي پردازندو در انتهاي مسير شما به مغازه هايي بر مي خوريد كه در آن مجموعه آهنگ هايي از هنرمندان جمع شده است.
هنرمندان در اين مركز هر نوع نوشته و يا نقاضژشي كه شما بخواهيد را رسم مي كنند و براي اين نقاشي مبلغ ناچيزي از شما مي گيرند. ار انواع كارهايي كه نقاشي كشيده اند را روي ديوار نصب كرده اند شما مي توانيد از آنها بخواهيد كه عكسي از يكي از هنرمندان هاليوودي و يا ورزشكاران مطرح براي شما بكشند.
2-12- مركز تجاري Koto Raya
ان يك مركز خريد قديمي است كه چندين دهه پيش يكي از بهترين نقاط خريد كوالالامپور به شما مي آمد. اما امروزه اين عنوان تنها به مراكز خريد بسيار بزرگي اطلاق مي شود كه در گوشه و كنار شهر بسيار زياد است. هرچند هنوز هم برخي از مردم محلي از گشتن در اين بازار قديمي لذت مي برند. اين مركز تجاري در نزديكي جاده Tun Tan Cheng Lock و درست در مقابل خيابان Petaling واقع شده است.
يك مكان كوچك براي خريد هر چيزي كه شما بخواهيد مانند:تجهيزات موبال، تلفن همراه ، لباسهاي عجيب،كفش و چيزهاي ويژه اي كه در اين مكان يافت مي شود.

تصوير2-10 ( مركز تجاري Koto Raya ،كوالالامپور)
طبقه فوقاني بيشتر براي سرگرمي هايي مانند سالن هاي سرپوشيده بازي و مخصوص قمار است .
مغازه هاي ان مركز تجاري بيشتر براي فروش قطعات DVD و VCD معروف شده اند به ويژه كالاهايي كه از كره و ژاپن وارد مي شود. هرچند شما از اينجا مي توانيد مواد اوليه كالاها و محصولات IT‌را تهيه كنيد.
2-13- مركز تجاري National Craft Complex
اين مركز تجاري در خيابان Conlay واقع شده است كه مركز فروش صنايع دستي از گوشه و كنار و كنار مالزي است. از دورترين نقطه در شرق مالزي Sabah كالاهاي چوبي ، لباسهاي مالايي، مجسمه هايي سفالگري در اين مركز تجاري به فروش مي رسد.
اين مركز تجاري همچنين به بازديدكنندگان ان فرصت را ميدهد تا خود بتوانند يك از صنايع دستي ممالايي را درست كنند مثلاً بر روي سراميك ها نقاشي بكشند.

تصوير2-11(مركز تجاري National Craft Complex)
بازديدكنندگان در اينجا يك موزه از هنر هاي دستي مالايي ها را مي توانند ببينند كه ميراث فرهنگي مالزي بشمار مي رود. همچنين در اينجا در مجتمع هنرمندان در گالري به نمايش گذاشته شده است.
2-14- بازار خوراكي Chow Kit
اين بازار در اصل يك خيابان در مركز شهر است كه تاريخچه اي متنوع و طولاني دارد. ا بازار هر روز در طول روز فعاليت دارد و از طريق منوريل به راحتي قابل دسترس است.

تصوير2-12(بازار خوراكي Chow Kit،کوالالامپور)
بازديدكنندگان در اين بازار مي توانند مواد اوليه انواع غذاهاي محلي را تهيه كدره و ميوه ، سبزيجات، tofu (نوعي خوراكي مالايي كه با سويا طبخ مي شود) ، انواع ادويه، گوشت و ماهي تهيه كنند. در قسمتي از اين بازار لباس، ابريشم، تجهيزات الكترونيك و ديگر كالاها هم يافت مي شود.
اين بازار بسيار شلوغ است و بسياري از مالايي هاي محل كه در اطراف زندي مي كنند از اين بازار ديدنكرده و خريد مي كنند.
2-15- مرکز خريد Kampung Baru
اين منطقه يكي از قديمي ترين مناطق مسكوني كوالالامپور است كه در سال 1899 به وجود آمد . خانه هاي اين محله قديمي و اكثراً از چوب ساخته شده است . قيمت مسكن در اين محله بالنسبه بالا است. در روزهاي شنبه يك روز بازار بسيار بزرگ در اين محله تشكيل مي شود كه انواع كالاها و اجناس در آن به فروش مي رسد. و تا 1 بامداد روز يكشنبه نيز ادامه مي يابد. اين بهترين مكان براي خريد لباس هاي سنتي مالايي و خوراكي هاي لذيذ مالايي است.

تصوير2-13(مرکز خريد Kampung Baru واقع درقديمي ترين مناطق مسكوني كوالالامپور)
2-16- بازار Malam
ان بازار يكي از بازارهاي شب مالزي است. كه به Pasar Malam شهرت دارد . اين بازار در هر ايالت از مالزي وجود دارد و بخاطر همين از محبوبيت بالايي برخوردار است. به طور كلي شب بازار به بازاري اطلاق مي شود كه يكي روز در هفته در يك منطقه مسكوني ايجاد مي شود .
در كوالالامپور، شما مي توانيد شب بازار هاي زيادي را پيدا كنيد كه هر روز در مكانهاي مختلف شهر ايجاد مي شوند. در اين بازار ها شما مي توانيد انواع اسباب منزل، تجهيزات صوتي و تصويري ، باطري و جواهرات بدلي و .. را پيدا كنيد.
شما در اين بازار ها مي توانيد ميوه، گوشت و انواع مختلف كيك و غذا را تهيه كنيد. بسياري از مالايي ها معمولاً بعد از صرف شام به اين شب بازار ها مي آيند . از بودن در آن لذت مي برند.

فصل سوم:
مباني نظري طرح

3-1- تجارت يا دادوستد
تجارت يا دادوستد (به انگليسي: Trade)، انتقال مالکيت کالا و خدمات از يک شخص يا نهاد به ديگري به ازاي دريافت چيزي از خريدار است. به طور کلي هرگونه عملي (قابل سنجش و اندازه گيري مادي) را که اشخاص در مقابل کالا يا خدمتي، کالا يا خدمتي را واگذار نموده و هر دو طرف به هنگام اين عمل راضي باشند تجارت گفته مي‌شود. تجارت به دو قسمت تجارت داخلي و تجارت خارجي تقسيم مي‌شود. در عرف معمول به تبادل کالاها يا خدمات تجارت اطلاق مي‌شود و براي بهتر معامله کردن در زمان لازم و محدود نياز به اطلاعات و مديريت کردن اطلاعات جهت رسيدن به هدف است. تجارت سازوکاري است که هسته سرمايه‌داري را تشکيل مي‌دهد.
تاريخچه مراکز خريد و فروشگاهها به 1000 سال قبل بر مي گردد .در زمانهاي قديم بنادر و خيابانها به عنوان مراکز خريد استفاده مي شدند . پاساژ به معني گذرگاه يا ميانه دو چيز است. در دوران گوناگون تيمچه‌ها يا گذرهاي، با جاي دادن حجره ها و مغازه ها در درون خود نقش نوعي بازارچه يا مرکز خريد را ايفا مي کردند. امروزه پاساژ ها در درون يک ساختمان يا مجموعه‌اي از ساختمان‌ها قرار دارند. که شامل فروشگاه‌هاي گوناگون هستند و با راهروهاي مرتبط با هم باعث آساني ديدار مشتريان از فروشگاه‌ها مي‌شوند. راهروهاي يک پاساژ مي‌تواند بن بست يا مرتبط با راهروهاي ديگر باشد. پاساژهاي امروزي معمولاً چندطبقه بوده و راهروها در طبقات گوناگون بر روي هم قرار گرفته‌اند. امروزه پاساژها تبديل به مراکز خريد شده اند و روزانه در مناطق مختلف مراکز خريد راه اندازي شده و کما بيش با استقبال نيز روبرو شده است.
اصولا به مجموعه اي از مغازه هاي خرده فروشي ,رستورانها, استوديو هاي عکاسي ,سالنهاي آرايشي و کسب و کارهاي ديگر مراکز خريد گفته مي شود . امروزه براي جذب و وفادار سازي مشتريان علاوه بر مغازه ها و فروشگاهها خدمات و امکانات تفريحي نيز دراين مراکز درنظر گرفته شده است. امکانات تفريحي مي تواند شامل شهر بازي ,سينما , مراکز ورزشي و

دیدگاهتان را بنویسید