دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

دوره‌ی نو

زبان‌های ایرانی نو که از قرن هشتم یا نهم میلادی تا کنون رواج داشته‌اند در منظقه‌ی جغرافیایی بسیار وسیعی گسترش یافته‌اند؛ منطقه‌ای که سوریه، ترکیه،‌ و عراق در غرب آغاز می‌شود و تا آسیای میانه و قفقاز درشمال،‌ افغانستان،‌ پاکستان و چین در شرق و مناطقی در حاشیه‌ی خلیج فارس و تنگه‌ی هرمز در جنوب را شامل می‌شود. البته روشن است که کانون رواج زبان‌های ایرانی در کشور‌های ایران ، افغانستان و تاجیکستان قرار دارد. در زیر به بخشی از این زبان‌ها پرداخته می‌شود:

در گروه زبان‌های غربی شمالی زبان‌های زیر قرار دارد: کردی (سوریه، ایران، عراق، روسیه)، تالشی (ایران،‌جمهوری آذربایجان) ، بلوچی( ایران، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان)، گیلکی (ایران)، مازندرانی (ایران)، زازاکی/دیلمی/دیملی (ترکیه)، اورامی‌( ایران،‌عراق)، سمنانی‌( ایران)،‌ تاتی( تاکستان ایران)،‌ زبان‌های مرکزی ايران (وفس،‌آشتیان،‌اصفهان،‌نطنز،‌کاشان، یزد، نايين) (دبیرمقدم 1392 : 95).

از زمان رسميت يافتن فارسی دری در دوره‌ی حکومت صفاريان به سال 867 ميلادی تا به امروز، دوره‌ی جديد زبان‌های ايرانی قرار داده شده است. به اين ترتيب می‌توان دريافت که آنچه دری ناميده شده و در زمان حکومت يعقوب ليث صفار،زبان رسمی او شده، به يکباره پديد نيامده است و مسلماً در طول زمان با تغيير زبان فارسی ميانه پديد آمده است.

هنگامی که ساسانيان در ايران به حکومت رسيدند، زبان رسمی ايران همانا زبان رسمی اشکانيان، يعنی پارتی ميانه بود.با سقوط دولت اشکانيان،زبان پارتی ميانه از ميان نرفت، بلکه تا مدت‌ها اعتبار و نفوذ خود را حفظ کرد.از قرن سوم ميلادی به بعد، زبان فارسی ميانه آن گونه که بعنوان زبان محلی در ناحيه‌ی پارس رايج بود، در دو مسير متفاوت به تحول خود ادامه داد. يکی به عنوان زبان فارسی رسمی حکومت ساسانيان، و ديگری در قالب مجموعه‌ای از گونه‌های جغرافيايي اين زبان در نواحی مختلف پارس (صفوی 1386 : 163).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. آيا تصریف فعل در گویش انارکی با تصریف فعل در فارسی یکسان است؟
  2. آيا تصریفاسم در گويش انارکی باتصریف اسمدر فارسی مطابقت دارد؟
  3. آيا تصریفصفت در گويش انارکی با تصریفصفت در فارسی يکسان است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی