دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

این اثر که داده‌های آن بین سال‌های 1969 تا 1974 گردآوری شده، شامل دستور، چندین متن، ترجمه‌ی متون و واژه نامه است و توصیف نسبتاً مختصری از این گویش می‌باشد.

يکی از ابتدايی ترين کارها واژه نامه ايست که توسط اختر سهرابی انارکی تنظیم شده است. این واژه‌نامه‌‌ی انارکی به فارسی هرچند به لحاظ آوانگاری بسيار ضعيف است اما عمده‌ی واژه‌های این گویش را در بر می‌گیرد. اين واژه نامه در سال 1373 در انتشارات پاندای مشهد منتشر و به چاپ رسيده استهمچنين در پايان واژه‌نامه به صرف برخی از افعال اشاره شده است.

حسين پاکروان پژوهشگر ديگری است که در مقاله‌ی خود با عنوان بررسی آواشناختی گويش انارکی  در مجموعه مقالات نخستين همايش ايران شناسی به بررسی مسائل آواشناختی گويش پرداخته است. اين مقاله در سال 1383 منتشر شده است  و صفحات 141 تا  159 مجموعه مقالات را به خود اختصاص داده است.

محمد علی ابراهيمی انارکی در کتابی با نام انارک از ديدگاه تاريخی،جغرافيايی و اجتماعی منتشر شده در سال 1383 توسط  انتشارات رنگينه نه تنها به معرفی زبان انارکی پرداخته بلکه معرفی جامعی از فرهنگ انارک نيز انجام داده‌اند.

2-4 خانواده‌های زبانی هند و اروپايي

خانواده‌های هند و اروپايي اصطلاحی است که به مجموعه‌ای از زبان‌های خويشاوند با يکديگر اشاره می‌کند.اين زبان‌ها، آن گونه که از اين اصطلاح پيداست، در منطقه‌ای جغرافيايي، از هندوستان تا اروپا کاربرد يافته‌اند.پس از کشف قار‌ی آمريکا و مهاجرت‌ها و لشکر کشی‌ها به آن منطقه از کره‌ی زمين، برخی از زبان‌های اين خانواده‌ی زبانی،به ويژه انگليسی،اسپانيولی،پرتغالی،ونيز فرانسه،آلمانی،و حتی دانمارکی در اين قاره کاربرد يافتند (صفوی 1386: 4).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. آيا تصریف فعل در گویش انارکی با تصریف فعل در فارسی یکسان است؟
  2. آيا تصریفاسم در گويش انارکی باتصریف اسمدر فارسی مطابقت دارد؟
  3. آيا تصریفصفت در گويش انارکی با تصریفصفت در فارسی يکسان است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی