دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :

بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

دکتر صادق کيا از ديگر پيشکسوتان گويش شناسی است. هم به اعتبار نشريات و آثارش و هم به اعتبار فعاليت‌های او در جمع آوری گويش‌ها در اداره فرهنگ عامه و نيز گسترش پيشبرد ارتقای گويش شناسی در فرهنگستان زبان، نخستين مقاله‌ی او در ايران بوده، در‌باره‌ی واژه‌های محلی در متون قديمی بود. کار بزرگ کيا واژه نامه‌ی طبری است که در ايران منتشر شده است. علاوه براين پژوهشگران، پژوهشگران ديگری نيز در زمينه گويش شناسی فعاليت کرده‌اند که برخی از آن‌ها عبارت اند از : احمد اقتداری،مسعود پوررياحی، احمد تفضلی، چراغعلی اعظمی، حميد ايزد پناه، علی نقی بهروری، جمال رضايی، حسن رضايی باغ بيدی، رضا زمريان، جمال ژيان،يحيا ذکا، احمد سميعی، گيتی شکری، محمد امين طوسی، عبدالعلی کارنگ، کريم کشاورز، ايران کلباسی، محمد مکرمی، ماهيار نوابی  و احسان يار شاطر (قريب1381: 473-484).

2-3-2 پژوهش های انجام شده بر روی گويش انارکی

همان طور که در بخش گذشته ذکر شد بررسی‌های علمی و زبان شناسی انجام گرفته بر روی گويش انارکی بسيار اندک می‌باشد با اين حال پژوهشگر به معرفی برخی از اين آثار در اين بخش می پردازد.

بررسی‌های انجام شده غالباً توسط غير ايرانيان بوده اما پژوهش‌های انجام شده توسط ايرانيان را نيز نبايد ناديده گرفت.

شايد بتوان مقاله‌ی کوتاه ولاديمیر ايوانف را جزو اولین پژوهش‌های انجام شده بر روی گويش انارکی دانست، اين مقاله در سال 1926 تحت عنوان دو گويش رايج در صحرای مرکزی ايران در آکتا اورينتاليا منتشر شده است که در صفحات 405 تا 431 به معرفی مختصری از اين گويش  می‌پردازد.

از ديگر کارهای انجام شده بر روی  گويش انارکی  که توسط ولاديمیر ايوانف صورت گرفته مقاله ديگری است با عنوان  نکته‌هايی در مورد گويش خور و مهريجان منتشر شده در آکتا اورينتاليا در سال 1930 که در صفحات 45 تا 61  به اين گويش پرداخته است .

اثر دیگر کتاب محقق بلژیکی پیر لوکوک با نام پژوهشی درباره‌ی گویش‌های کرمانی (مرکز ایران) چاپ 2002 است.این کتاب به معرفی و توصیف 9 گویش از گویش‌های مرکزی ایران  از جمله انارکی پرداخته است. این 9 گویش عبارت اند از قهروری، ابیانه‌ای، اردستانی، طاری، نائینی، ورزنه‌ای انارکی و دو گویش دیگر.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. آيا تصریف فعل در گویش انارکی با تصریف فعل در فارسی یکسان است؟
  2. آيا تصریفاسم در گويش انارکی باتصریف اسمدر فارسی مطابقت دارد؟
  3. آيا تصریفصفت در گويش انارکی با تصریفصفت در فارسی يکسان است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی گویش انارکی از نظر صرف تصریفی