شخصیت‌های علمی و ادبی کشور-دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

قسمتی از متن پایان نامه :

نقد و بررسی دیگران
محمد مهدی مدرس در مقاله‌ای با عنوان « گلستان و بوستان، شیرین‌تر از قند» به معرفی این کتاب می‌پردازد و می‌گوید: «حسن‌لی در کتاب «شیرین‌تر از قند» ضمن نشان دادن زایندگی قریحه و زبان شیرین و شیوا و پر رمز و راز سعدی، اندیشه و احساس و عاطفه‏ی شاعر را در حوزه‏ی هنری مورد ارزیابی قرار داده است و به نتیجه‏ای سازنده رسیده است که مطالعه‏ی آن می‌تواند شراره‏ی شوق و رغبت را در دل جوانان پرفروغ سازد. وی نیز اشاره دارد در کتاب شیرین‌تر از قند پس از مقدمه و دیباچه و نشان دادن رستاخیر سخن در بوستان و زیبایی‌های شاعرانه و به‏گزینی واژه‏ها، ده باب بوستان تلخیص شده است.» (مدرس،1383: 6)
2-10- سخن شيرين پارسي، (مشترك با  اکبرصيادكوه،  منیژه عبدالهی و سید احمد پارسا) انتشارات سمت،چاپ اول 1381، تهران،چاپ  چهاردهم: 1390
معرفی اثر:
این کتاب با همکاری اکبر صیادکوه، منیژه عبدالهی و سید احمد پارسا، در 326 صفحه با 15000 نسخه در سال 1390 به چاپ  چهاردهم رسید. عنوان فرعی این کتاب«برگزیده‌ی متون شعر و نثر گذشته و معاصر ، روش نگارش و پژوهش علمی ،سخنوری و ….»می‌باشد. مطالب كتاب در شش فصل صورت‌بندي شده است. که هر فصل بن‌مايه‌اي مستقل دارد، بن‌مايه‌هاي فصول شش‏گانه‌ی كتاب عبارت‌اند از: حماسه، عرفان، ادب غنايي، شعر معاصر، اخلاق، سخنوري، ادبيات داستاني، نثر، نظم، مکتب‏های ادبی، ادب تعلیمی و ادبيات جهاني. در انتخاب متون، اولويت با متون جذاب و شيرين پارسي بوده است و در ميان آن‌ها متوني از كهن‌ترين ادوار ادب فارسي تا جديدترين آن‌ها به چشم مي‌خورد. در انتهای کتاب فهرست برخی از واژه‏ها و ترکیب‏های دشوار همراه با معانی آن‏ها، فراهم آمده است. این کتاب با عنوان درس «فارسی عمومی» در برخی دانشگاه‏های ایران تدریس می‌شود.(کتاب حاضر:6)
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :بررسی کارنامه‌ی علمی- ادبی دکتر کاووس حسن لی

بستن منو