اثبات پیوند میان آثار ادبی و جامعه-دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات در سایت ارشدها

عنوان کامل پایان نامه :
نقد جامعه شناختی داستان های محمود طیاری

قسمتی از متن پایان نامه :

اقرار
طيّاري اقرار را از زبان نوجواني بيان مي                كند كه دلهره و نگراني دوري پدر و رفتن او از خانه، دغدغة اصلي او به شمار مي            آيد.
خلاصة داستان: داستان، ماجراي شبي را بيان مي     كند كه راوي و برادرش مدّت هاست كه كنار هم دراز كشيده           اند        امّا خوابشان نمي       گيرد. آن  ها نگرانند كه صبح، پدر آنها را ترك گفته باشد. راوي در حالي برادر را آرام مي           كند كه    نگراني             واضطراب سراسر وجودش را فرا گرفته است. او مي        دانست كه اگر پدرش بماند، هم نمي   تواند براي آنها كاري بكند. پس بهتر اينكه برود تا مشكلاتشان را حلّ بكند. آن دو، تمام شب را در گفتگو و اضطراب سر كردند.
همان          طور كه مي           بينيم، نويسنده بسياري از ناگفته         ها را در داستان باقي گذاشته و بزرگ   ترين      ناگفتة             داستان،   پايان داستانش است كه سرانجام آن براي خواننده معلوم نمي          شود و ديگر اينكه پدر خانواده براي چه مي                   رود، يا به كجا مي   رود نيز روشن نيست. از فضاي داستان و از لابه لاي برخي گفتگوها، خواننده بوي فقر و برخي مشكلات اقتصادي خانواده را استشمام مي        كند و فرضيّات و حدسيّات خود را كامل مي       كند.
داستان دو شخصيّت در حال گفتگو دارد كه حضورشان در داستان حس مي                    شود، ولي سه شخصيّت ديگر كه از آنها به عنوان پدر و دو ديگر ياد مي شود، هيچ حضوري در داستان ندارند. علاوه بر اين كه تا پايان ناشناخته مي    مانند.گفتگوي شخصيّت       ها، اساس داستان است و جز چند جملة توصيف شب، سكون و سكوت، نه رفتار و عملي ازشخصيّت            ها مي     بينيم و نه توضيح و معرّفي آدم                   ها و صحنه           هاي داستان.
در داستان هيچ حادثه و رخدادي به چشم نمي       آيد، بنابراين از لحاظ حادثه   پردازي داستان      موفّقي     نيست.    زيرا       تنها دغدغه    هاي ذهني و دلهره  هاي اشخاص داستان است كه در تمام گفتگوها ديده مي    شود. علاوه          بر                     آن،        سادگي             مضمون، به كارگيري نثر سادة داستاني، زبان سادة گفتگوها و مطابقت با لحن از شاخصه            هاي داستان به شمار مي       رود.
 
سوالات یا اهداف این پایان نامه :
نتایج در جهت اثبات تعامل و پیوند میان آثار ادبی و جامعه  پدید آورندة اثر (نویسنده)

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 پایان نامه نقد جامعه شناختی داستان های محمود طیاری

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت PDF)

 پایان نامه نقد جامعه شناختی داستان های محمود طیاری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود پایان نامه از لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته ادبیات با عنوان :نقد جامعه شناختی داستان های محمود طیاری

بستن منو